SATH


SATH LogoSATH Rehberlik Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. 2017 yılında Fatma Meryem Suna tarafından kurulmuş olup, adını evrensel yasaları düzenleyen ve denetleyen dört temel elementin (Su, Ateş, Toprak, Hava) baş harflerinin bir araya gelmesiyle oluşan akrostişten almıştır. 

SATH, adında birleşen dört elementin yaşamda ifade ettiği üzere, kişilerin özlerinde bulunan cevherin ve yine onlar tarafından hatırlanmayı bekleyen öz değerlerin farkındalığını sağlamak amacıyla eğitim ve öğrenme programları düzenlemektedir. Bu programlarda bireysel veya grup çalışmaları ile sadece kişiler değil, kişilerin etki alanı ile birlikte tüm çevresi doğal bir evrimleşme sürecine girmekte ve zihinsel dinamikleri yeniden yapılandırılmaktadır. 

“İnsan kendi doğasından, doğasının getirdiklerinden, yaşam yolunun gerektirdiği seçimlerden razı olduğunda ve varlığının kusursuz, tam ve bütün olduğunu kavradığında özüne erişmiştir."

Bu felsefe doğrultusunda biçimlenen SATH programları, Fatma Meryem Suna ile birlikte, kendi alanlarındaki ustalıkları ile eğitim ve öğrenme süreçlerine katkı olma sorumluluğunu almış, bunu her an layıkıyla yerine getirme gayesi ile çalışan yetkin eğitmenlerin oluşturduğu bir ekiple yürütülmektedir.