Ney Beden


Aşk neye benzer? dedi.
Aşk bir neyzene benzer dedim.
Aşk bir neyzense biz neyiz?
Evet dedim, çok doğru söyledin, Aşk bir neyzense biz Ney'iz.
Mevlana

Bir Ney gibi olmak, varlığından her an üflenen ilahi nefesin idrakine varmak için bedenin dingin ve rahat olması demektir.

Gündelik hayatın yoğun temposu ile ortaya çıkan stres bedende dolaşma, sıkışma ve gerilim sorunları oluşturur. Bedendeki uyumun ve doğal ritmin bozulması ile ruhsal, fiziksel ve zihinsel problemler ortaya çıkar.

Ney Beden Atölyesi, beden farkındalığına yönelik yürüttüğü pratikler, egzersizler ve hızlı çözüm üreten teknikleriyle herhangi bir analize gereksinim duymadan bedene, doğal bir çözülme, rahatlama, esneklik ve uyumluluk kazandırır.

Bedeni sağaltıp, nefesi kozmik nefes ile uyumlayarak, makrodan mikroya kendiliğindenlik ilkesine bağlı olan kusursuz doğal akışın bir parçası haline gelmek gerçek bir özgürlüktür.

Aslında doğayla iç içe olduğumuzda ya da bir şeyi çok severek yaptığımızda sözü edilen Ney Beden'in deneyimini hepimiz kolaylıkla yaşarız. Ancak bunu kalıcı ve sürdürülebilir hale getirmek için farkındalık ve eğitim gerekir. Bu atölyede bireyler zihin ve beden iletişiminde eğitilirken yaşamına kolayca giydirilebilen basit pratiklerle de desteklenir.

"Ney Beden" atölyemize kayıt olmak için 0 532 010 09 19 nolu telefonumuzu arayabilir veya bilgi@sath.com.tr adresimize e-posta gönderebilirsiniz.