Kadir Erkek Vizyonu


Kadir Erkek Vizyonu, erkeğin varoluş doğasına ait olan Sorumluluk, Gayret, Kudret, Netlik, Cesaret, Yiğitlik, Liderlik, Hakimiyet, Nizam, Doğruluk, İrade, Vefa gibi erk özellikleri hatırlamasına, bu özellikleri yaşamının içinde doğal bir şekilde kullanmasını engelleyen sebepleri ortaya çıkararak, yaşamındaki mevcut tıkanıklıkları tamamen ortadan kaldıracak seçimleri yapmasına alan açan bir atölye programıdır.

Erkeğin, özünde taşıdığı sarsılmaz değerler olan bu erdem ve faziletleri ortaya koyuşu, yaşamın içindeki tüm alanlarda kendi rüştünü ispatlamasını ve yaş olgusundan bağımsız olarak içindeki kemalatı yansıtmasını mümkün kılan bir bilinç haline taşınmasını sağlar.

İçten gelen ve zihinlerdeki bilindik davranış kalıplarının ötesinde bir ifadeye sahip olan bu kemalat, kalıcı bir hal olarak deneyimlendikçe, erkeğin çoğu zaman yönsüz olarak  kendini ifade ederek yıkıma neden olan savaşçı doğasını terbiye etmesini ve onu Mistik Savaşçı adıyla bilinen varoluşsal tasarımına ulaştırması doğal sonucuna taşır. Yaşamında bilinçsizce yıkıma, sürekli bir saldırı ya da savunmaya yönelmiş olan savaşçı doğanın Mistik Savaşçıya taşınması, onun zihninde artık neyin dost neyin düşman olduğuna dair açık bir görüş ve kavrayış elde etmesi anlamına gelmektedir. Bu durum ile beraber, erkeğin varoluşsal yönelimi olan kendini bulma, kendini gerçekleştirme ve kendini aşma hikayesi, vazgeçtiği ya da hırsla tutunduğu çocuksu bir hayal olmaktan çıkarak, bir yetişkinin projesine dönüşür.

Kâdir Erkek Vizyonu, erkeğin içinden doğan ve varoluşuna dair ortaya koymak istediği projelerini tamama erdirmesi için yüksek bir iradeye ihtiyacı olduğunu bilir. Bu nedenle, cinsellik alanı dahil olmak üzere yaşamındaki farklı konu başlıklarında iradesini bilinçsizce devrettiği, terk etmiş ya da tüketmiş olduğu durumları gözden geçirmesini ve iradesini geri alacağı seçimler yapmasını sağlayan alanı ona tanır.

"Kadir Erkek Vizyonu" atölyemize kayıt olmak için 0 532 010 09 19 nolu telefonumuzu arayabilir veya bilgi@sath.com.tr adresimize e-posta gönderebilirsiniz.