İnziva & Sosyal Alanlar


Çevremizdeki herşeyle ilişki iletişimde olma ihtiyacımız kadar, kendi içimize çekilme ve kendimizle derin bir ilişki ve iletişim kurma ihtiyacımız da vardır. Bunun adı inzivadır. İnziva ihtiyacımız sessiz, sakin, doğanın içinde bir mekanla desteklendiğinde çok yüksek doyumlara ulaştıran bir çesit yeteneğe dönüşür. Gûlîstan, düzenlediği Atölye ve İnzivalarıyla bu yeteneği geliştirmeniz için zihninizi eğitirken aynı zamanda gerçekleştirdiği sosyal etkinliklerle sizi güçlü, besleyici ve destekleyici ilişkilerin içinde tutar.

Tek başınalığın keyfini doya doya yaşayabileceğiniz Gülistan'da kolayca gevşemeniz ve meditatif deneyim alanına geçebilmeniz için bolca salıncak, hamak, ahşap bank ve sedirler, uzanmak isteyeni kucaklamaya hazır çimler, minderler ve şezlonglar bulunur.

İki yüzme havuzu, su ile temas ihtiyacınıza cevap verirken şelale özelliği ile akan suyun sesi zihinlerinizde terapötik bir etki oluşturur.

Çardaklar, Kamelyalar, Hayma ve Beka Kubbesi, açık ve kapalı restoranlar, atıştırmalıklar ve alkolsüz içecekleriyle servis veren barı, havuz ve ateş başı gibi ortak toplanma alanlarında geçirilen vakit, inziva süreci ile kazanılmış coşku dolu bir kutlamaya dönüşür.

Bu anlamda Gûlîstan, hem yalnızlık hem de sosyallik deneyimi arayanların dimağında eşsiz bir tat bırakır.