Gülistan'da Yaşam


Gûlîstan'da Yaşam, alışagelen tatil otellerinin ve eğitim programlarının çok daha ötesinde sizlere bir deneyim zenginliği sunma niyetiyle tasarlanmıştır.

Otelimizde birbirinden farklı alanlarda çeşitli etkinliklere dahil olabilir, keşif dolu deneyimlere açılabilir, inziva ve sosyal alanlarımızda tek başınalığınızın keyfini yaşarken aynı zamanda dostlarla muhabbete doyamayacağınız kaliteli saatler geçirebilirsiniz. 

Geniş arazimize yayılmış rengarenk güllerden adını alan Gûlîstan, çalışma alanımız olma özelliğinin yanısıra içinde yaşadığımız sıcak bir yuva; uyum, birlik ve sevgi yasası prensiplerini hayata geçirdiğimiz keyifli bir dünyadır. Bu sıcak yuvaya ve keyifli dünyaya adım attığınız andan itibaren bu alandaki her şeyin sizinle canlı olarak iletişim kurduğuna şahit olursunuz. 

Vegan-vejeteryan yemek çeşitleri ile ilgiyi üzerinde toplayan Gûlîstan mutfağında, başta Ege ve Akdeniz olmak üzere tüm yurdun geleneksel tatlarına yer verilir. Bahçesindeki gül yapraklarından üretilen gül şerbeti yayla balı ile tatlandırılıp, çeşitli gül lokumları ile sunulurken, ekmeği köy tipi sarı odun fırınında pişer; geniş seçenekli kahvaltı ve yemek menüsünü oluşturan doğal köy ürünlerinin yanında taze olarak servis edilir. 

Gûlîstan
'da yaşama uyumlanmak, meyve ağaçlarının cömert ikramlarını şükranla karşılamak, yaşı yüzyılı aşkın Dardağan Ağacı'nı ziyaret ederek içinizdeki en düğüm sorulara onun sessiz ve dingin doğasında yanıt aramak, onlarca yıldır kaynağından şifalı sular dağıtmış olan tarihi kuyunun yanında zaman yolculuğuna çıkarak, kalbinizi en derin sırlara açmak demektir. Bu sırlara açıldığınızda Gûlîstan'daki her şeyle doğal iletişime geçer, büyük çınar ağaçları ve renkli zakkumlarla çevrelenmiş küçük deresi gibi her şey sizi kendine çektiğinde ruhunuzun gıdası için onu yalnız ziyaret etmeniz gerektiğini bilirsiniz. 

Hemen her akşam açık gökyüzü ve yıldızların altında, herkesin buluşma noktası olan kamp ateşi etrafında oluşan sevgi çemberleri farklı konu ve başlıklarıyla idrak dolu tecrübeler yaratır. Süpriz kutlamaları, özgün dansları, yaratıcı performansları, yetişkin ve çocukların birlikte sıkılmadan geçirdikleri oyun vakitleri ile doğal neşenin, saf coşkunun adresi olan Gûlîstan, burayı ziyaret edenler için tam bir cennet deneyimidir. 

Sathmahâl Gûlîstan'da Yaşam size, ruhsal kimliğinizi tanımak, anlamak ve bu anlamda kendi yalnızlığınızı sizinle aynı anlayışta olan dostlarla gidermek için ihtiyacınız olan samimi ve destekleyici ortamı sunar.