sathmahal_gulistan_logo.jpg

Sathmahâl Gûlîstan, SATH Bilinç Okulu eğitim ve programlarının doğa destekli bir mekanda hayata geçirilmesi amacıyla 2019 yılında Fatma Meryem Suna ve eşi Serdar Çakır tarafından kurulmuş Öz'e Erim Merkezi'dir. 


Doğanın içinde, huzurlu, özgün ve güvenli bir yaşam deneyimi sunan Sathmahâl Gûlîstan, misafirlerinin inziva, bilinçli yaşam, farkındalık ve kendini gerçekleştirme ihtiyaçlarına yanıt vermektedir. Ege'nin bir sahil kasabası olan Dikili’de, gül bahçeleri ve zeytin ağaçları ile donatılmış, 40 dönüm arazi üzerinde, doğa dostu ekolojik taş evlerde Öz'e Erim Merkezi'ni ziyarete gelen dostlara ev sahipliği yapmaktadır.

Sathmahâl Gûlîstan, yüzyıllar boyunca birçok uygarlığın da yerleşim yeri olmuş olan Dikili'de, Antik Yunan Filozofu Aristo’nun bir dönem yaşadığı Aterneus antik kentinin eteklerindedir. İslamlar ve Nebiler köylerinin ortasında, mavinin her tonunu yansıtan Ege Denizi’ne 3 km mesafede, bir saklı gizem olan Aşıklar Şelalesi’nin yakınındadır.

Sathmahâl Gûlîstan’ın temel yaklaşımı, ziyaretçilerinin konakladıkları süre boyunca doğal, zengin ve dönüştürücü deneyimlere aktif katılım ile yaşam sanatı bilincine açılmalarını sağlamaktır. Böylece misafirlerinin aidiyet, güven, duygularda duyarlılık, birlik, dostluk, ilim, yaratıcılık, ifade, iletişim, muhabbet, keşif ve deneyimsel zenginlik, vizyon oluşturma, sorumluluk bilinci ve kendini gerçekleştirme gibi en temel ihtiyaçlarına yanıt verir ve Öz’e varma yolundaki deneyimler için sıra dışı bir alan sunar.

Mimarisi, doğası ve özenli yaklaşımı ile Öz'e Erim Merkezi, insanın kendi varoluşu ile evrensel varoluş arasındaki bağlantıya uyumlanmak üzere çözüm arayışında olan herkese rehberlik yapar. Kim olduğunu hatırlamak ve yaşam vizyonunu hayata geçirmek isteyenler için gerçek bir vuslat yurdudur. 

Kurucularımız

Biz

“İnsan kendi doğasından, doğasının getirdiklerinden, yaşam yolunun gerektirdiği seçimlerden razı olduğunda ve varlığının kusursuz, tam ve bütün olduğunu kavradığında özüne erişmiştir."

Bu felsefe doğrultusunda tasarlanan SATH programları, Fatma Meryem Suna ile birlikte, kendi alanlarındaki ustalıkları ile eğitim ve öğrenme süreçlerine katkı olma sorumluluğunu almış, bunu her an layıkıyla yerine getirme gayesi ile çalışan yetkin eğitmenlerin oluşturduğu bir ekiple yürütülüyor.

Ekibimiz